Dotační programy Státního fondu životního prostředí - AstraNet.cz
AstraNet.cz

Krby, krbová kamna

Menu

MENU

KATALOG PRODUKTŮ

Dotační programy Státního fondu životního prostředí

Kotlíkové dotace

je dotační program vyhlášený Ministerstvem životního prostředí v rámci Operačního programu Životní prostředí 2014–2020. Majitelé rodinných domů v něm mohou žádat o finanční příspěvek na výměnu starých, neekologických kotlů na pevná paliva. Kotlíkové dotace občanům přidělují krajské úřady.

 

EKODESIGN 

- soubor parametrů a podmínek pro ekologický provoz zařízení, t.j. vysoká účinnost spalování a nízké emise. 
Kotle na tuhá paliva musejí od 1.1.2020 vyhovovat emisním limitům na úrovni 5. emisní třídy (dle EN 303-5). Lokální topidla (krbová kamna, krbové vložky, apod.) musejí normě "Spotřebiče pro domácnost na pevná paliva" ČSN EN 16510-1(061211) o EKODESIGNu vyhovovat od 1.1.2022. Veškerá kamna, krby a kotle na našem eshopu splňují předepsané normy.

Dotační podporu obdrží pouze ten kotel, který splňuje podmínky EKODESIGNU a je zařazen do Seznamu výrobků a technologií, vedeném Státním fondem životního prostředí. Seznam výrobků a technologií najdete ZDE.

Veškeré informace k dotačním programům najdete na webových stránkách Státního fondu životního prostředí.

 

Nová zelená úsporám

Z programu Nová zelená úsporám můžete získat dotace mimo jiné na výměnu lokálních topidel, jako jsou krbová kamna a krbové vložky využívaná jako hlavní zdroj tepla na vytápění.
Krbová kamna a vložky, které byly zařazeny do tohoto programu, jsou v Seznamu výrobků a technologií ZDE.

Podrobné informace o dotacích najdete na webových stránkách NOVAZELENAUSPORAM.CZ nebo SFZP.CZ (Státní fond životního prostředí).

Kontakt

Tomáš Matýsek
+420 604 254 986

Hodnocení obchodu na Zboží.cz
TOPlistTOPlist

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.