+420 604 254 986
astra@astranet.cz

Košík: 0 Ks / 0 Kč
Menu

Ekomall

Časté otázky o kamnech a krbech

 

Stavíte dům nebo pořizujete nový byt a přemýšlíte nad levným a ekologických topením? Vyberte si krb nebo krbová kamna, které dodají vašemu bydlení útulnou atmosféru a navíc dokáží snížit vaše náklady na minimum. Inspirujte se radami podle čeho vybírat, čím topit a na co vše při pořizování krbu nebo krbových kamen myslet.

 

Krbová kamna nebo krb?

Oblíbenou klasikou jsou krbová kamna. Svým uživatelům poskytují spoustu výhod. Rychle se instalují, jsou cenově dostupná a nejsou náročná na prostor. Navíc mají díky topení dřevěnými briketami a peletami vysokou účinnost hoření a při hoření nevzniká velké množství popela. Krbová kamna dokáží vytopit i celý dům, stačí je připojit na výměník, který teplo rozvede po celém domě. Velmi oblíbený zůstává také tradiční krb. Krb poskytuje velmi ekonomický způsob vytápění a navíc skvěle plní také estetickou funkci.

 

Podle čeho vybrat?

Při rozhodování, zda do svého bydlení pořídit krb nebo krbová kamna, věnujte pozornost hlavě velikosti, tvaru a umístění topeniště v prostoru. Zajímejte se také o vývod komínu, vhodné umístění oken, dveří a také nábytku. Pokud plánujete pořídit krb, měli byste s ním počítat hned v začátcích vaší stavby.

 

Čím se dá topit?

Velkou výhodou krbů a krbových kamen je topení ekologickými topivy. Mezi ně patří například dřevo, dřevěné brikety, pelety a ostatní. Nejvhodnějším topivem jsou pak dřevěné brikety, které zaručí dlouhotrvající teplo. Dřevěné brikety jsou vyrobeny lisováním čistých a suchých pilin z tvrdých dřevin. Nejčastěji se používá buk nebo dub.

 

Jaký je nejpohodlnější způsob topení?

Dřevené bukové brikety a také smrkové pelety jsou pohodlným způsobem, jak jednoduše a rychle topit, bez náročné práce se sháněním, uskladňováním a následném řezání dřeva. Velkou výhodou těchto ekologických paliv je nízká popelnatost, vysoká výhřevnost a nízká vlhkost. Dřevěné brikety i pelety tak nezanáší komín a při topení dosahují účinnosti až 90 %.

 

Kdy se vyplatí topivo kupovat?

Biotopiva můžete kupovat v průběhu celého roku, nejvíc se však tato koupě vyplatí před topnou sezónou. Například o letních prázdninách, tak můžete využít množství slev a výhodnější ceny, díky kterým výrazně ušetříte.

 

Jak topiva skladovat?

Dřevěné brikety i pelety můžete pohodlně skladovat například ve sklepě, v zahradním domku nebo třeba v garáži. Důležité je skladovat topiva na suchém, ideálně uzavřeném místě. V takovém prostoru mají brikety téměř neomezenou dobu skladovatelnosti.

 

Na co dbát při topení v krbu

Při topení v krbu nebo krbových kamen byste měli dodržovat jednoduchá pravidla. Otevřené ohniště nenechávejte bez dozoru, protože sem tam může odletět nějaká ta jiskra. Před ohniště ideálně postavte ochranou mříž a dbejte na to, aby podlaha kolem krbu byla nehořlavá. Při stavbě krbu nezapomeňte také zpevnit podlahu, aby krb bez problémů udržela.

 

AKČNÍ CENY
DÁRKY
REPASOVANÁ KAMNA

Luxusní kamna
Krbová kamna
Krbová kamna s výměníkem

Krbová kamna kachlová
Krbová kamna rohová
Kamna na uhlí

Krbové vložky
Kompletní krby
Sporáky na tuhá paliva

Created by Netsimple
AstraNet.cz
AstraNet.sk

 

Sledování zásilky

Pokud si přejete vysledovat Vaši zásilku, prosím zadejte zde Vaše číslo objednávky.

TOPlistTOPlist