Ekomall pelety, brikety - AstraNet.cz
AstraNet.cz

Krby, krbová kamna

Menu

MENU

KATALOG PRODUKTŮ

Ekomall

Časté otázky o kamnech a krbech

 

Stavíte dům nebo pořizujete nový byt a přemýšlíte nad levným a ekologických topením? Vyberte si krb nebo krbová kamna, které dodají vašemu bydlení útulnou atmosféru a navíc dokáží snížit vaše náklady na minimum. Inspirujte se radami podle čeho vybírat, čím topit a na co vše při pořizování krbu nebo krbových kamen myslet.

 

Krbová kamna nebo krb?

Oblíbenou klasikou jsou krbová kamna. Svým uživatelům poskytují spoustu výhod. Rychle se instalují, jsou cenově dostupná a nejsou náročná na prostor. Navíc mají díky topení dřevěnými briketami a peletami vysokou účinnost hoření a při hoření nevzniká velké množství popela. Krbová kamna dokáží vytopit i celý dům, stačí je připojit na výměník, který teplo rozvede po celém domě. Velmi oblíbený zůstává také tradiční krb. Krb poskytuje velmi ekonomický způsob vytápění a navíc skvěle plní také estetickou funkci.

 

Podle čeho vybrat?

Při rozhodování, zda do svého bydlení pořídit krb nebo krbová kamna, věnujte pozornost hlavě velikosti, tvaru a umístění topeniště v prostoru. Zajímejte se také o vývod komínu, vhodné umístění oken, dveří a také nábytku. Pokud plánujete pořídit krb, měli byste s ním počítat hned v začátcích vaší stavby.

 

Čím se dá topit?

Velkou výhodou krbů a krbových kamen je topení ekologickými topivy. Mezi ně patří například dřevo, dřevěné brikety, pelety a ostatní. Nejvhodnějším topivem jsou pak dřevěné brikety, které zaručí dlouhotrvající teplo. Dřevěné brikety jsou vyrobeny lisováním čistých a suchých pilin z tvrdých dřevin. Nejčastěji se používá buk nebo dub.

 

Jaký je nejpohodlnější způsob topení?

Dřevené bukové brikety a také smrkové pelety jsou pohodlným způsobem, jak jednoduše a rychle topit, bez náročné práce se sháněním, uskladňováním a následném řezání dřeva. Velkou výhodou těchto ekologických paliv je nízká popelnatost, vysoká výhřevnost a nízká vlhkost. Dřevěné brikety i pelety tak nezanáší komín a při topení dosahují účinnosti až 90 %.

 

Kdy se vyplatí topivo kupovat?

Biotopiva můžete kupovat v průběhu celého roku, nejvíc se však tato koupě vyplatí před topnou sezónou. Například o letních prázdninách, tak můžete využít množství slev a výhodnější ceny, díky kterým výrazně ušetříte.

 

Jak topiva skladovat?

Dřevěné brikety i pelety můžete pohodlně skladovat například ve sklepě, v zahradním domku nebo třeba v garáži. Důležité je skladovat topiva na suchém, ideálně uzavřeném místě. V takovém prostoru mají brikety téměř neomezenou dobu skladovatelnosti.

 

Na co dbát při topení v krbu

Při topení v krbu nebo krbových kamen byste měli dodržovat jednoduchá pravidla. Otevřené ohniště nenechávejte bez dozoru, protože sem tam může odletět nějaká ta jiskra. Před ohniště ideálně postavte ochranou mříž a dbejte na to, aby podlaha kolem krbu byla nehořlavá. Při stavbě krbu nezapomeňte také zpevnit podlahu, aby krb bez problémů udržela.

 

Kontakt

Tomáš Matýsek
+420 604 254 986

Hodnocení obchodu na Zboží.cz
TOPlistTOPlist

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.