KRBOVÁ KAMNA ANI KRBOVÉ VLOŽKY SE ZAKAZOVAT NEBUDOU. - AstraNet.cz
AstraNet.cz

Krby, krbová kamna

Menu

MENU

KATALOG PRODUKTŮ

KRBOVÁ KAMNA ANI KRBOVÉ VLOŽKY SE ZAKAZOVAT NEBUDOU.

zdroj: Romotop - přední český výrobce kamen a krbů

Nenechte se zmást dezinformacemi.

Informace o údajném zákazu topení v krbových kamnech a krbových vložkách jsou nepravdivé a vyvolávají zbytečné znepokojení, což má negativní dopad na rozhodování o způsobech vytápění domácností.

Moderní krbová kamna, krbové vložky ani krby nejsou předmětem žádných omezujících opatření a už vůbec ne zákazů. Nic takového, pokud je z oficiálních zdrojů známo, se ani nepřipravuje. Chceme vás ujistit: tyto a podobné zprávy jsou zavádějící a mnohdy zcela smyšlené.

Všechny naše produkty, určené pro vytápění domácností jako interiérový spotřebič, prochází v nezávislých laboratořích přísnými testy, měřeními a certifikacemi. Tím je zajištěno splnění nejvyšších současných standardů kvality a striktních emisních limitů.

 

Krbových kamen se emisní třídy netýkají

Je také zásadní rozlišovat mezi krbovými kamny, krbovými vložkami pro stavbu krbů a zcela jiným segmentem – klasickými kotli určenými pro centrální vytápění. Právě kotle na dřevo jsou aktuálně předmětem určitých omezení, a to dle jejich emisních tříd. Nemají ale nic společného s krbovými kamny a krbovými vložkami, na ně se emisní třídy NEVZTAHUJÍ. Jednoduše řečeno, krby ani kamna nejsou kotle.

Pravdou je, že ve Spolkové republice Německo již několik let platí systém postupné výměny starších interiérových topidel na dřevo. Vždy k určitému datu dochází k ukončení provozu těch nevyhovujících, která musí být nahrazena novějšími typy. Bohužel, některá naše média si tuto skutečnost vyložila, lidově řečeno, „po svém“ a předložila ji jako chystanou novinku i pro naši zemi. Znovu upozorňujeme, že tyto informace se týkají pouze Německa.

 

 

Celý článek k přečtení ZDE .

 

 

Kontakt

Tomáš Matýsek
+420 604 254 986

Hodnocení obchodu na Zboží.cz
TOPlistTOPlist

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.