Obsluha BIG GREEN EGG - AstraNet.cz
AstraNet.cz

Krby, krbová kamna

Menu

MENU

KATALOG PRODUKTŮ

Obsluha BIG GREEN EGG

I. Zapálení a uhašení

zapálení a uhašení

Zábava s Big Green Egg začíná jakmile ho zapálíte a končí připravením skvělého jídla a uhašením. Pokud se chystáte použít Vaše EGG poprvé, můžeme Vám pomoci. Podívejte se na naše instruktážní videa nebo si ve chvilce volna přečtěte vše o zapálení a uhašení v našem návodu.

ZAPÁLENÍ EGG

Pokud chcete zapálit Vaše EGG, budete potřebovat přírodní podpalovače (např. Big Green Egg podpalovače), dlouhé zápalky nebo bezpečný zapalovač. A samozřejmě dřevěné uhlí. Přednostně byste měli používat dřevěné uhlí, které obsahuje větší kusy, jako je Big Green Egg dřevěné uhlí. Nikdy nepoužívejte brikety, dřevo nebo jiné materiály.

 • Krok 1: Umístěte litinový regulační poklop s dvojí funkcí na keramické víko EGG. Díky tomu budete moci regulovat proudění vzduchu v EGG, a tím i teplotu.
 • Krok 2: Naplňte ohniště po okraj dřevěným uhlím a otevřete větrací dvířka ve spodní části keramické základny.
 • Krok 3: Do připraveného uhlí vložte tři podpalovače a zapalte je. Keramické víko EGG nechte otevřené, díky dostatku vzduchu se proces hoření urychlí.
 • Krok 4: Během 10-15 minut se uhlí pěkně rozhoří. Umístěte do EGG potřebné příslušenství a zavřete víko.
zapálení egg

Teplota uvnitř Big Green Egg začne stoupat nahoru. Otevřete a nastavte litinový regulační poklop s dvojí funkcí a větrací dvířka tak, abyste dosáhli požadované teploty. Víko EGG nechte stále zavřené. Další informace o regulaci teploty naleznete v části Ovládání teploty nebo si můžete stáhnout příručku uživatele Big Green Egg.

 

zapálení egg

UHAŠENÍ EGG

Pro správné uhašení Vašeho EGG je potřeba zavřít všechny přívody vzduchu k ohništi. Díky tomu pak uhlí přestane hořet a vychladne.

 • Krok 1: Zavřete větrací dvírka ve spodní části keramické základny EGG.
 • Krok 2: Zavřete litinový poklop s dvojí funkcí na keramickém víku, nebo ještě lépe, vyměňte litinový poklop za keramickou uhasínací pokličku.
 • Krok 3: Počkejte přibližně 20 minut dokud uhlí úplně nevychladne. Po tuto dobu neotevírejte víko EGG, protože náhlý přívod vzduchu by mohl způsobit opětovné vznícení a vyšlehnutí plamene

Vyhaslé uhlí můžete znovu použít při dalším vaření. Nejprve ale vyndejte popel (kapitola II.Čištění), doplňte dřevěné uhlí a pak můžete Big Green Egg znovu zapálit.

 

II. Čištění EGG

zapálení a uhašení

Nezapomeňte před a/nebo po ukončení vaření Vaše Big Green Egg vyčistit! Čištění EGG nevyžaduje velké úsilí a díky kvalitní péči si budete moci Vaše EGG užívat delší dobu a Vaše pokrmy budou chutnat ještě lépe než dříve. Podívejte se na naše instruktážní video nebo si přečtěte naše tipy na čištění!

 

ČISTĚNÍ PŘED POUŽITÍM: ODSTRAŇTE VŠECHEN STARÝ POPEL

Před tím než zapálíte EGG, odstraňte všechen starý popel z keramické základny. Díky tomu pak snadněji udržíte v EGG konstantní teplotu a získáte větší kontrolu nad nastavením teploty pro přípravu vašich jídel.

Použijte pohrabáč, abyste oddělili popel od zbývajícího uhlí (a rovnoměrně rozložili dřevěné uhlí). Poté použijte lopatku na popel( nebo jiný nástroj) k odstranění popela větracími dvířky, abyste popel snadno odstranili a nepoškodili keramickou základnu EGG.

čištění egg

 

čištění egg

ČIŠTĚNÍ PO POUŽITÍ: ODSTRAŇTE VŠECHNY ZBYTKY JÍDLA

Po skončení vaření vždy očistěte EGG a/nebo rošt od zbytků jídla. Jednoduše to můžete udělat zahřátím EGG na teplotu přibližně 300°C, nebo některým z nasledujících příslušenství: Spiral Grid Cleaner (to clean the Stainless Steel or Cast Iron Grid after EGGing)

Jakékoliv zbývající bakterie budou zničeny teplem generovaným při každém vaření.

 

ZABRAŇTE TVORBĚ PLÍSNĚ

Nebudete teď vaše Big Green Egg nějakou chvíli používat? Na keramický komín nedávejte ani keramickou pokličku, ani litinový regulační poklop s dvojí funkcí, ale nechte komín volně otevřený. Tím zabráníte tvorbě plísně.

Pokud se plíseň v EGG přece jen objeví, jednoduše ji vypalte zahřátím EGG na vysokou teplotu.

čištění egg

 

III. Údržba EGG

zapálení a uhašení

Big Green Egg Vám bude sloužit po celý život, zvláště pokud se o něj budete dobře starat. Jak na to? V tomto instruktážním videu Vám ukažeme vše, co potřebujete vědět! Můžete si také přečíst naše užitečné tipy pro údržbu Big Green Egg.

 

ZAKRÝVEJTE EGG

Vaše EGG můžete s klidem nechat celý rok venku. Díky unikátní keramice snadno odolá všem druhům povětrnostních vlivů. Doporučujeme ho však zakrýt, abyste ochránili kovové části. Ideální je použít obal na EGG, který je dostupný v různých velikostech a provedeních.

Tímto způsobem zabráníte tomu, aby se jednotlivé části EGG nepoškodily.

údržba egg

 

údržba egg

ZKONTROLUJTE VŠECHNY ŠROUBY A MATICE / KRYTY MATIC

Přibližně po měsíci po sestavení Vašeho EGG zkontrolujte, zda jsou všechny šrouby a matice/ kryty matic, dobře utaženy, popřípadě je dotáhněte.

Dlouhé šrouby, které jsou na černé obruči kolem keramické základny a víka, mohou být utaženy tak, že jsou mírně zakřivené.

 

UDRŽUJTE KOVOVÉ A LITINOVÉ ČÁSTI EGG

Udržujte pohyblivé kovové části EGG, zejména závěsné panty a větrací dvířka, v optimálním stavu ošetřováním WD-40 nebo silikonovým sprejem několikrát ročně.

Kromě toho doporučujeme, abyste pravidelně ošetřovali litinový regulační poklop s dvojí funkcí rostlinným olejem Pozor: pro tento účel nepoužívejte olivový olej.

údržba egg

 

údržba egg

VYMĚŇTE PLSTĚNÉ TĚSNĚNÍ

V průběhu času budete muset vyměnit plstěné těsnění mezi keramickým víkem a keramickou základnou, protože těsnění chrání keramickou základnu a zabraňuje proudění “nepsrávného vzduchu”. Těsnění můžete jednoduše vyměnit za použití těsnicího klíče č. 13, nože, kusu hadříku nebo čisticího polštáře a acetonu. Postupujte následovně:

 • Krok 1: Odstraňte keramickou uhasínací pokličku nebo litinový regulační poklop s dvojí funkcí z EGG. Pomocí klíče uvolněte matice na černé obruči, zvedněte opatrně keramické víko a umístěte je na bezpečné místo a ujistěte se, že nemůže spadnout!
 • Krok 2: Povolte spodní černou obruč na keramické základně a nechte ji na svém místě.
 • Krok 3: Použijte nůž a / nebo tmel na odstranění co nejvíce starého těsnění z keramické základny a z víka. Odstraňte zbytky plsti a lepidla látkou nebo houbou namočenou v acetonu.
 • Krok 4: Počkejte alespoň jednu hodinu, dokud se aceton neodpaří.
 • Krok 5: Opatrně lepidlo / samolepicí přilepte na okraje keramické základny a víka. Ujistěte se, že švy těsnění jsou na základně a víku přesně na svém místě. Je lepší nechat těsnění lehce přečnívat na vnější než na vnitřní straně, kde by se v okamžiku použití EGG spálilo. Snažte se těsnění nechat volnějí a příliš neutahovat, protože při zahřátí se může vlivem tepla smrštit. Jakmile je těsnění nalepeno, zbytek odřízněte.
 • Krok 6: Big Green Egg smontujte zpět. Podržte obruč na keramické základně a matice nechte trochu povolené. Pečlivě umístěte víko do horní obruče a matice opět neutahujte úplně napevno. Ujistěte se, že víko a obruče jsou dokonale srovnané. Pokud je třeba, opatrně je narovnejte, poté dotáhněte pevně všechny matice.

 

V PŘÍPADĚ POTŘEBY VYMĚŇTE DÍLČÍ KOMPONENTY

Za kvalitou našich výrobků (modelů i příslušenství) si stojíme. Každé Big Green Egg je důkladě prohlédnuto a zkontrolováno než opustí naši továrnu. Díky této kontrole můžeme zaručit, že náš výrobek má nejvyšší kvalitu a je ve své kategorii nejlepší. Pokud by se přece jen něco rozbilo nebo nefungovalo, poskytujeme vynikající záruční podmínky a servis první třídy.

V případě, že nebudete moct této služby využít, není problém si některé standardní komponenty nebo příslušenství vyměnit sami. Například teploměr v keramickém víku nebo nerezový rošt.

 

To je v podstatě veškerá údržba potřebná k získání celoživotního zážitku z vašeho Big Green Egg! Přečtěte si další informace: Záruční doba a servis (kapitola IV.) nebo si stáhněte příručku pro uživatele Big Green Egg.

 

IV. Záruční doba a servis

REGISTRUJTE EGG

Pokud chcete využít plnou záruku nebo jiný typ servisu, začněte tím, že své EGG zaregistrujete. Ujišťujeme Vás, že je to tak rychlé a jednoduché jako bylo koupení Vašeho EGG! Následně doporučujeme uschovat si potvrzení o registraci i veškeré doklady o koupi, později Vás o ně požádáme. Příslušenství není potřeba registrovat. Nicméně doporučujeme uschovat si potvrzení o koupi.

>>REGISTRACE<<

záruka egg

 

záruka egg

PŘEČTĚTE SI ZÁRUČNÍ DOBA & SERVIS

Poskytujeme doživotní záruku na všechny keramické části a konstrukce EGG. Na ostatní části nabízíme omezenou záruku.

Pokud chcete vědět jaké jsou záruční termíny a podmínky pro jednotlivé komponenty EGG, stáhněte si naši příručku Záruční doba & servis.

 

POTRAVINOVÉ OSVĚDČENÍ

Big Green Egg je držitelem osvědčení v souladu s evropskými předpisy a splňuje různé normy stanovené ve směrnicích: 1935/2004, UNE-EN 1860-1: 2003 + A1: 2006, UNE-EN 1860-1: 2003-A1 : 2006 a 11309/13/5932. Big Green Egg jako takové dostatečně splňuje všechna kritéria stanovená v oblasti (potravinářské) bezpečnosti a kvality (viz vyhláška ze dne 13. ledna 1976).

 

 

Big Green Egg udělal vše proto, aby byla zajištěna maximální bezpečnost při jeho používání. Uživatel zodpovídá za zajištění vlastní bezpečnosti a ochrany životního prostředí a vždy musí být velmi obezřetný a zacházet s EGG a souvisejícím příslušenství s opatrností a péčí.

Kontakt

Tomáš Matýsek
+420 604 254 986

Hodnocení obchodu na Zboží.cz
TOPlistTOPlist

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.