+420 604 254 986
astra@astranet.cz

Košík: 0 Ks / 0 Kč
Menu

pokud

Vytápěcí schopnost - volba správného výkonu

U kamen a krbů výrobci orientačně udávají vytápěcí schopnost. To jest objem prostoru, který jsou kamna nebo krb schopné vyhřát v závislosti na svém výkonu. Tento údaj je potřeba chápat jako orientační, protože ve skutečnosti silně závisí na tepelně-izolačních vlastnostech vašeho domu (izolace objektu) a také na podnebí oblasti, ve které váš dům stojí. Nejpřesnější údaje o tepelných ztrátách Vašeho domu by měly být uvedeny v projektové dokumentaci k domu. Pokud je nemáte, tak jsme zde připravili několik metod, jak zjistit správný výkon kamen/krbu, která se chystáte pořídit.

elkroUrčení správného výkonu pořizovaných kamen/krbu je mimořádně důležité a v žádném případě neplatí heslo "čím více tím lépe"! Dokonce je to naopak. Proto, prosím, tomuto textu věnujte patřičnou pozornost.

Následující metody je možné použít pouze v případě, že kamna/krb jsou doplňkovým zdrojem vytápění. Pokud ne, tj. kamna/krb jsou hlavním zdrojem vytápění, pak doporučujeme nechtat si projektantem zpracovat projekt vytápění. To se týká i případu, kdy plánujete vytápět akumulační nádrž.

Než se pustíte do níže uvedených výpočtů potřebného výkonu, tak uvodní představu o výběru krbových kamen si můžete udělat v našem rozhovoru pro renomovaný časopis Tvůj dům. Celý článek naleznete zde.

Jaký druh kamen či krbu plánujete pořídit?

Teplovzdušná, týká se:

sálavá kamna
konvekční kamna
teplovzdušné krby bez rozvodů vzduchu
teplovzdušné krby s rozvody vzduchu
sporáky

potom klikněte sem.

Teplovodní, týká se :

kamna s teplodním výměníkem
krby s teplovodním výměníkem
teplovodní sporáky

potom klikněte sem.

Upozornění:
Na uvedených stránkách probíhají výpočty ve vložených funkcích, což některé citlivější prohlížeče (chrome) a citlivější antivirové programy mohou vyhodnotit jako nebezpečné. Mohou se Vám zobrazovat hlášení, že stránka je útočná a nebo nebezpečná. Ve skutečnosti to tak vůbec není a na uvedené stránky můžete vstoupit naprosto bez obav.

AKČNÍ CENY
DÁRKY
REPASOVANÁ KAMNA

Luxusní kamna
Krbová kamna
Krbová kamna s výměníkem

Krbová kamna kachlová
Krbová kamna rohová
Kamna na uhlí

Krbové vložky
Kompletní krby
Sporáky na tuhá paliva

Created by Netsimple
AstraNet.cz
AstraNet.sk

 

Sledování zásilky

Pokud si přejete vysledovat Vaši zásilku, prosím zadejte zde Vaše číslo objednávky.

TOPlistTOPlist